Včelia materská kašička po pôrode

Energetická bomba po pôrode

Obdobie tehotenstva a pôrod sú tým najúžasnejším obdobím v živote žien, ktoré zahŕňa množstvo príjemných chvíľ. Toto obdobie je pre ženy jedinečné, pretože po ňom nastáva moment, keď sa zo žien stávajú matky, ktoré poskytujú starostlivosť, pozornosť a lásku svojím deťom deň čo deň.

Preto je potrebné aby mamičkám pomáhali milujúci členovia rodiny a priatelia, ktorí im uľahčia každodenné povinnosti a pomôžu poskytnúť také prostredie, v ktorom prevláda pokojná atmosféra, v ktorej je čas novorodenca spoznávať, starať sa oň a dôkladne vyživovať.
No mnohým mamičkám sa nie vždy pošťastí a chýba im podpora rodiny a blízkych priateľov. V takomto prípade musia mamičky samé čeliť množstvu prekážok, preto je potrebné aby mali nejakú formu pomoci k dispozícii.

Posilnenie organizmu mamičiek

Po pôrode je pre ženy veľmi dôležitý prísun určitých vitamínov a minerálov, ktoré sú potrebné ku zotaveniu tela a organizmu po pôrode. Práve takéto druhy minerálov a vitamínov obsahuje včelia materská kašička a zásobuje nimi organizmus mamičiek a tým urýchľujú zotavenie a dodávajú množstvo energie. Včelia materská kašička je preslávená tým, že dodáva organizmu zotavujúceho sa z pôrodu všetky tie zložky, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie fyzickej aj psychickej rovnováhy.

Doplnenie železa a minerálov

Často nastáva situácia, keď je po pôrode potrebné zvýšiť hladinu železa v tele mamičiek, a práve užívaním včelej materskej kašičky sa dá zabezpečiť optimálny prísun železa. V takom prípade, keď sú mamičky fyzicky aj psychicky vyčerpané a trpia poruchami spánku je taktiež ideálne použiť včeliu materskú kašičku. Práve jej bohaté zloženie podporuje kvalitný a neprerušovaný spánok.

Včelia materská kašička je účinnou zbraňou aj proti popôrodnej depresii, pretože dobíja telo mamičiek veľkým množstvom vitamínov ( obsahuje všetky vitamíny skupiny B, ktoré sú zodpovedné za harmonizáciu nervovej sústavy).

Aj najpopulárnejší člen Anglickej kráľovskej rodiny mal skúsenosti s blahodarnými účinkami včelej materskej kašičky po pôrode. Práve Lady Diana užívala už počas tehotenstva včeliu materskú kašičku, ktorá jej pomohla prekonať často prejavujúcu sa nevoľnosť. Po pôrode znova siahla po včelej materskej kašičke a pomocou nej úspešne zvládla príznaky popôrodnej depresie.

Na základe jej zloženia včelia materská kašička podporuje aj tvorbu mlieka u mamičiek, tým pádom prispieva k tomu, aby bol novorodenec zásobený dostatočným množstvom stravy.

Cez materské mlieko sa dostane aj ku dieťatku

Tým, že mamička užíva včeliu materskú kašičku sa jej živiny a posilňujúce účinky dostávajú aj do organizmu dieťatka. Viacero klinických štúdií dokazuje že práve takýmto spôsobom sa dosiahli vynikajúce výsledky u slabších a menej vyvinutých detí.