V prospech Vášho zdravia a krásy

Včeliu materskú kašičku poznali a používali aj staroveké kultúry

Včelia materská kašička je natoľko zložitá živina, že ani vedecké rozbory nedokážu identifikovať všetky jej zložky, no napriek tomu sú jej blahodarné účinky natoľko viditeľné a presvedčivé, že ju poznali a používali už aj v starovekých časoch. V starovekom Egypte sa používala včelia materská kašička v prvom rade na kozmetické účely. Starovekí Egypťania vedeli, že táto zázračná látka vyrobená včelami má nevšedné účinky a preto ju používali na starostlivosť o ich pleť. Vedeli aj to, že včelia materská kašička je veľmi vzácna a preto ju miešali so zlatom a balzamovali ňou mŕtvoly faraónov, aby sa ich telo zachovalo v čo najlepšom stave čo najdlhší čas.

Včeliu materskú kašičku poznala aj staroveké Grécka kultúra a takisto si ju cenili aj Inkovia, ktorí ju nepoužívali len na kozmetické účely, ale aj ako liečivo.

Prírodný zdroj krásy

Včelia materská kašička zohráva dôležitú rolu v starostlivosti o našu pleť. Výsledky viacerých výskumov potvrdzujú, že včelia materská kašička má priaznivé účinky na viacero typov pokožky a to od problematickej až po zrelú pleť.

Univerzálne použitie včelej materskej kašičky je možné vďaka jej bohatému obsahu vzácnych aminokyselín vďaka ktorým je pokožka pružná. Tieto aminokyseliny taktiež podporujú tvorbu kolagénu, ktorý dodáva mladý vzhľad pokožke. Vďaka týmto vlastnostiam má včelia materská kašička priaznivý vplyv na všetky druhy pokožky.

Okrem aminokyselín v nej možno nájsť aj mnoho zložiek, ktoré podporujú hydratáciu a regeneráciu pokožky. Takýmito zložkami sú rôzne vitamíny, minerály a mastné kyseliny, ktoré zabraňujú tvorbe vrások na zrelej pokožke a taktiež vyhladzujú už vzniknuté vrásky.

Včelia materská kašička výrazne podporuje regeneráciu pokožky a hydratuje epitel, čím zabezpečuje aby bola naša pokožka svieža a mladistvá.

Pri problematickej pleti s častým výskytom vyrážok má včelia materská kašička tiež pozitívne účinky, jej antibakteriálne, vyživovacie a regeneračné účinky sa dokonale doplňujú.