Úvod do sveta včelej materskej kašičky

Vážení návštevníci!

Takmer každý z nás mal v detstve plno energie, nechcelo sa nám ísť spať a celý deň sme boli aktívni. No teraz, ako dospelí v tomto uponáhľanom svete sme často unavení , pričom nás v noci trápi nespavosť. Práve z tohto dôvodu je naše telo menej odolné voči chorobám, ktoré na nás číhajú na každom kroku, máme problémy s nadváhou, z čoho možno často krát vyvodiť aj neúspech pri počatí dieťaťa a ešte mnoho ďalších následkov dnešného životného štýlu.

V našom tele možno nájsť nespočetné množstvo buniek, ktoré sú na sebe vzájomne závislé a každá z nich má svoju špecifickú úlohu. Keď sú funkcie všetkých buniek v našom organizme správne, prejavuje sa to tým, že sme zdraví a energetickí. V opačnom prípade, keď sa správne funkcie buniek narušia, dochádza k tvorbe chybných buniek (mykotické, rakovinotvorné bunky …). Príčinou tvorby týchto chybných buniek je fakt, že keď bunky nedostanú potrebné množstvo živín, tak nie sú schopné správne vykonávať svoje funkcie v našom organizme. Ďalšou príčinou je aj to, že bunky v našom tele musia čeliť škodlivým chemickým látkam, čo taktiež narúša rovnováhu v našom organizme a prispieva k tvorbe chybných buniek.

Ľudské telo je neschopné zvládať následky nesprávnej a nezdravej životosprávy. Ľudské telo predsa nebolo stvorené na dnešný moderný, pohodlný životný štýl, v ktorom máme málo pohybu a stravujeme sa zdraviu škodlivými potravinami, vdychujeme a konzumujeme nebezpečné chemikálie v rôznych podobách a rôznymi spôsobmi. Nevieme si ani predstaviť ako veľmi je dôležitá správna a zdravá životospráva, ktorá tvorí jeden zo základných pilierov nášho života.

K tomu, aby sme boli zdraví a vitálni potrebujeme, aby boli aj naše orgány a tkanivá, ako aj náš krvný obeh zdravý. Bunky v našom tele vytvárajú z prijatej stravy energiu potrebnú pre základné životné funkcie. No v dnešnej dobe konzumujeme veľa takzvaných potravín, ktoré škodia nášmu organizmu a tým narúšajú rovnováhu nášho imunitného systému, namiesto toho aby podporili jeho správnu činnosť.

Vo väčšine prípadov sme schopní zabudnúť na fakt, že prevencia voči chorobám je oveľa jednoduchšia než samotné liečenie už vyskytnutých ochorení a zdravotných problémov. Nadarmo sa narodíme s dobrými genetickými proporciami, keď náš organizmus zanedbávame a tým strácame ich výhody. Práve preto je dôležité uchovanie nášho zdravia a prevencia nášho tela voči chorobám. Choroby môžeme charakterizovať aj ako „nečakaná návšteva“, ktorá príde vždy nevhod.

Kým sme mladí, únavu a vyčerpanie si vysvetľujeme nadmerným stresom a pracovnou záťažou. Lieky proti bolesti spojené s trochou oddychu môžu znamenať krátkodobé riešenie tohto problému, no čím viac negatívnych účinkov pôsobí na naše telo, tým bude jeho prirodzená obranyschopnosť slabšia. Navyše, choroby vedia veľmi ľahko ovplyvniť aj naše duševné zdravie. Výsledok nepokoja v našej duši je, že si nevieme udržať poriadok vo veciach okolo nás, čo platí aj opačne. V prípade že sa budeme zameriavať viac na prevenciu voči chorobám ako na potláčanie samotných chorôb, vieme udržať náš organizmus oveľa zdravší.

Je dôležité vedieť, že včelia materská kašička nie je žiadnym zázrakom a nepredstavuje pre každého človeka recept na liečbu. Vieme však to, že materská kašička obsahuje viacero zložiek, ktoré sú pre správnu funkciu ľudského organizmu nevyhnutné. Zloženie včelej materskej kašičky je veľmi bohaté a práve vďaka jej rozmanitosti má priaznivý vplyv na ľudský organizmus. Desaťročia výskumov, mnoho pokusov a skúsenosti ľudí dokazujú, že včelia materská kašička je jednou z najlepších prírodných produktov aké nám včely mohli dať a práve preto dnes môžeme povedať, že má nespočetne veľa blahodarných účinkov na zdravie človeka

Jej zloženie je výlučne prírodné, čo znamená, že obsahuje zložky, ktoré sa v prírode vyskytujú len zriedkavo. Tieto zložky dokáže náš organizmus využiť bez tvorby toxínov, čo znamená, že všetky zložky majú priaznivý účinok. V našej encyklopédii sa dozviete aj ďalšie informácie o včelej materskej kašičke a to : jej pôvod, zloženie, získavanie, skladovanie a podľa doterajších skúseností aj informácie o jej použití.

Naše články o včelej materskej kašičke neprezentujú odborný názor farmaceutických spoločností a neslúžia ani ako návod na liečbu chorôb. Avšak pozitívne účinky včelej materskej kašičky, o ktorých sa v našich článkoch dočítate sú dokázané. V rámci homeopatie je včelia materská kašička považovaná za uznávaný doplnok výživy. Podľa našich vlastných skúseností a odozvy našich zákazníkov sa môže táto zložka pýšiť presvedčivými výsledkami.

Prajeme Vám príjemne strávenie času na našej stránke!

Obsah – Enciklopédia