Prečo si vybrať čistú včeliu materskú kašičku ?

Včelia materská kašička sa používa ako základná zložka vo viacerých liekoch a doplnkoch výživy určených na liečenie ženských problémov, podporu otehotnenia, posilnenie imunitného systému a vo viacerých druhoch kozmetických produktov. Včelia materská kašička sa podrobnejšie skúma už od druhej polovice minulého storočia, vďaka čomu sa podarilo identifikovať väčšinu jej aktívnych zložiek a ich účinok na ľudský organizmus. Tie druhy liekov, doplnkov výživy a kozmetických produktov, ktorých hlavnou zložkou je včelia materská kašička sa vyznačujú vynikajúcimi účinkami.

Prvotné skupenstvo je najúčinnejšie

Ako už vieme, včelia materská kašička je veľmi citlivá, najmä čo sa týka jej skladovania, pretože jej komplexné zloženie sa ľahko premení ak sa jej štruktúra zmení, čím sa jej účinky značne znížia. Preto tie výrobky, ktoré obsahujú spracovanú alebo premenenú formu včelej materskej kašičky majú nižší účinok ako čistá, čerstvá včelia materská kašička.

Ak však chceme pre seba tú najlepšiu a najúčinnejšiu formu včelej materskej kašičky, tak je pre nás tým najlepším výberom čerstvá včelia materská kašička. Je o nej známe, že je účinná vďaka spoločnému účinku všetkých jej zložiek (acetikolin, kyselina pantothenová, 10-HDA, aminokyseliny, vitamíny, minerály). Preto je dôležité, aby sme namiesto hotových výrobkov so spracovanou včelou materskou kašičkou užívali radšej čerstvú, nekonzervovanú a nemodifikovanú včeliu materskú kašičku a tým zabezpečili zdroj našej vitality a harmónie.