Včelia materská kašička ako doplnok výživy pre športovcov

Tento zvláštny prírodný doplnok výživy je bohatý na zložky, ktoré sú schopné podporiť aktivitu a funkciu nášho organizmu a tým nám pomáhajú vyťažiť z nášho tela maximum. Podľa doterajších skúseností podporuje funkciu srdcovo cievnej sústavy, čo znamená že nám pomáha dosahovať vynikajúce výsledky nie len v športe, ale aj v iných dôležitých oblastiach nášho života.

Včelia materská kašička a jej obsah vitamínov, bielkovín a minerálov podporujú udržiavať zdravie a harmonizovať náš organizmus bez toho, aby vyvolávali vedľajšie účinky. Musíme však vedieť, že počas prvých pár dní jej užívania môžeme pociťovať bolesti hlavy a nevoľnosť, no po niekoľkých dňoch tieto príznaky zmiznú, takže kvôli tomu neprerušte svoju kúru.

Preč so stresom!

Nech už sa jedná o akýkoľvek druh súťažného športu, každý z nich znamená výzvu pre náš organizmus a nervový systém. Práve preto môžeme použiť včeliu materskú kašičku ako vynikajúci doplnok výživy v pred súťažnej príprave. Vďaka celej sústave B vitamínov znižuje únavu po tréningoch. Vitamín B5 posilňuje nervový systém voči odolnosti proti stresu a urýchľuje látkovú premenu v našom tele. Zložky včelej materskej kašičky nás ochraňujú proti stresu tým, že vyrovnávajú funkciu nervového systému, pomáhajú nám pri zvládaní depresívnych stavov a taktiež pri nespavosti. Vďaka týmto účinkom nám pomáha podať maximálny výkon, a to nie len v športe.

Rýchlejšia regenerácia po zraneniach

Vieme, že v každom športe sa pravidelne vyskytujú zranenia, či sa im už pokúšame predísť alebo nie. Pri regenerácii po zraneniach má včelia materská kašička veľmi dôležitú úlohu a to z toho dôvodu, že urýchľuje celý proces regenerácie, nech sa už jedná o akýkoľvek druh zranenia. Odborné výskumy dokazujú, že včelia materská kašička silne podporuje imunitný systém, čím ho chráni pred infekciami, vírusmi, baktériami. Jej užívaním je naše telo oveľa viac schopné bojovať proti chorobám a zoslabnutiu vyplývajúcemu zo zranenia. Včelia materská kašička sa úspešne používa aj v dermatológii pri ošetrení kožných poranení a odrenín. Jej použitie podporuje a urýchľuje hojenie rán. Vyskúšajte silu prírody namiesto synteticky vytvorených vitamínov!